Prodej v online aukci
Prodej v online aukci

Prodej v online aukci

na webu Aureas - portál aukcí

 • PRODÁVEJTE MODERNĚ - online aukce je moderním způsobem prodeje nemovitostí (populární například v USA nebo Austrálii), kdy se zájemci o koupi mohou aukce zúčastnit na dálku díky svému chytrému telefonu, tabletu nebo PC. Pohodlné, rychlé a bezpečné.
 • ZDARMA VŠE ZAŘÍDÍME - volejte na 775 533 355 nebo pište na info@aureas.cz, vše bezplatně zařídíme za vás včetně prezentace na webu AUREAS, reklamy, tržního odhadu atd. Vám tak odpadnou veškeré starosti s prodejem!
 • Nyní AKCE "BEZ PROVIZE"! - do 31.3.2020 vám nebudeme účtovat provizi za prodej.
 • BEZ ČEKÁNÍ - vaši nemovitost prodáme do 30 dnů. Nečekejte dlouho jako u klasického prodeje přes realitní kanceláře.
 • VYDĚLÁTE VÍCE - v elektronické online aukci lze díky systému příhozů prodat nemovitost za reálnou tržní cenu, což je obvykle více, než u standardní realitní kanceláře.
 • V KLIDU A POHODĚ - stanovujeme před aukcí obvykle pouze 2 termíny prohlídek nemovitosti pro zájemce o koupi. Nikdy tak nebudete nečekaně rušeni. Pokud budete chtít, mohou prohlídky probíhat i individuálně.
 • 3D VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKY - bezplatně pro vás vytvoříme krásnou 3D virtuální prohlídku vaší nemovitosti.

 

ONLINE AUKCE - moderní způsob prodeje nemovitostí

Aukce je označení pro takový způsob prodeje zboží či služeb, kdy je cena stanovena nejvyšší nabídkou ze strany zájemců. Jedná se o tržně založený způsob prodeje. Zájemci při aukci podávají průběžně své nabídky. Online forma umožňuje účastníkům aukce soutěžit v podstatě odkudkoliv, stačí počítač nebo chytrý telefon a připojení k internetu. Zájemce, který podá nejvyšší nabídku, vyhrává aukci. Takový účastník ("vítěz aukce") za podmínek stanovených aukcí následně uzavře kupní smlouvu s navrhovatelem aukce.

 

AUKČNÍ SÍŇ AUREAS - specialista v oboru

Nejsme realitní kancelář! Aukční síň Aureas AUREAS je předním specialistou na online aukce nemovitostí a jednou z prvních společností v České republice v tomto oboru, který je populární například v USA, Austrálii a dalších ekonomicky vyspělých zemích. AUREAS je mladou, dynamickou společností, postavenou na pevných základech našich letitých zkušeností v oboru prodeje nemovitostí tak, abychom prostřednictvím moderního způsobu - "elektronické ONLINE aukce", značně rozšířili možnosti úspěšného prodeje nemovitostí a zároveň umožnili zájemcům o koupi bez nátlaku, formou aukčního jednání, pohodlně z domova, nabídnout prodávajícím dle vlastního uvážení a možností adekvátní kupní cenu za nabízenou nemovitost. Zaměřujeme se na prodej bytů, rodinných domů, komerčních nemovitostí, chat, chalup, pozemků a ostatních nemovitostí. Co nabízíme:

 • Velmi efektivní, rychlý a bezpečný prodej nemovitostí s jedinečnou možností získání co nejvyšší možné kupní ceny, která při tomto způsobu prodeje není již závislá pouze na "odhadu" realitního makléře či majitele prodávané nemovitosti, ale je stanovena reálnou nabídkou od skutečných, koupěchtivých zájemců.
 • Prostřednictvím našich smluvních partnerů umíme, pokud budete potřebovat, zajistit jak právní, tak i finanční poradenství v oblasti nákupu a prodeje realit. Pro své klienty využíváme služby renomované právnické kanceláře a dalších smluvních partnerů.

ZDARMA pro vás zajistíme:

 • Kompletní služby v rámci převodu vlastnického práva včetně vyhotovení veškeré dokumentace pro prodej (kupní smlouva atd.).
 • Prezentaci nemovitosti a aktivní vyhledávání zájemců o koupi - prostřednictvím inzerce na realitních portálech, sociálních sítích a dalších reklamních kanálech.
 • Vyhotovení 3D virtuální prohlídky vaší nemovitosti, která zvyšuje šance na prodej za vyšší cenu, protože zájemcům o koupi umožňuje získat lepší představu než klasické fotografie bez nutnosti nemovitost osobně navšívit.
 • Tržní odhad ceny nemovitosti
 • 2 termíny osobních prohlídek vaší nemovitosti - můžete, ale nemusíte být u toho, vše zajistí náš aukční specialista. Osobní prohlídky tak nebudou probíhat nárazově a neočekávaně, vše je stanoveno dopředu, takže si podle toho můžete upravit svůj rozvrh a zorganizovat svůj čas. Pokud budete chtít, mohou samozřejmě prohlídky probíhat i individuálně, záleží pouze na vás.
 • Zprostředkování vyhotovení energetického štítku (PENB) - povinnost nechat vystavit PENB má prodávající jak při prodeji nemovitosti, tak i při pronájmu. PENB vyhotoví náš smluvní partner za standardní cenu.
 • Další služby, jako je úschova peněz, pomoc s daňovým přiznáním atd., pokud bude třeba.

 

PROČ PRÁVĚ AUKCE?

Systém aukce přináší možnost získat co nejvyšší možnou cenu za vaši nemovitost, a to díky systému příhozů, kdy vítězem aukce se stává nejvyšší nabídka. Aukce se vyhlašuje do 1 měsíce, takže nemusíte čekat zbytečně dlouho, jak tomu občas bývá u prodeje přes realitní kanceláře. Pokud ani nejvyšší nabídka nedosáhne požadované ceny, nemovitost nemusíte prodat a tím pádem ani neplatíte provizi. Před aukcí jsou stanoveny zpravidla 2 veřejné prohlídky pro případné zájemce, takže termíny budete dopředu znát. Prohlídky zorganizuje náš aukční specialista, takže u nich můžete, ale nemusíte být osobně. Díky aukci také zjistíte reálnou tržní cenu vaší nemovitosti a rovněž jaký je o ní zájem.

 

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI AUKCÍ A DRAŽBOU?

Aukce a dražba - dva termíny, které se často používají jako synonyma. Mezi aukcí a dražbou existuje ovšem řada rozdílů. Hlavní odlišností je fakt, že existují dvě formy aukce, a to nákupní a prodejní. Aukce je zcela dobrovolnou záležitostí, kdy si majitel nemovitosti volí sám tento způsob prodeje. Naproti tomu nákupní dražba neexistuje. V dražbě se vždy něco prodává“. Velmi často je aukce zaměňována za dražbu, která je spojována s nuceným prodejem (exekucí). Při prodejní aukci se jedná o uzavření kupní smlouvy. V dražbě jde o tzv. přechod práva (např. vlastnického) příklepem licitátora (pokud vydražitel splnil podmínky dražby, zejména uhradil cenu dosaženou vydražením). Vlastnictví přechází na vydražitele k okamžiku příklepu na dražbě. Elektronická prodejní aukce má tu výhodu, že její podmínky mohou být stanoveny i takovým způsobem, kterého není možné na dražbě dosáhnout. Kromě „dálkového přístupu“ je to i doba licitace, ale zejména zamezení domluvy účastníků, dále pak možnost financování koupě prostřednictvím hypotečního úvěru.