Časté dotazy
Časté dotazy

Časté dotazy

na webu Aureas - portál aukcí

Co je ONLINE aukce?

Aukce je označení pro takový způsob prodeje zboží či služeb, kdy je cena stanovena nejvyšší nabídkou ze strany zájemců. Jedná se o tržně založený způsob prodeje. Zájemci při aukci podávají průběžně své nabídky. Online forma umožňuje účastníkům aukce soutěžit v podstatě odkudkoliv, stačí počítač nebo chytrý telefon a připojení k internetu. Zájemce, který podá nejvyšší nabídku, vyhrává aukci. Takový účastník ("vítěz aukce") za podmínek stanovených aukcí následně uzavře kupní smlouvu s navrhovatelem aukce.

Proč právě aukce?

Každý, kdo má již za sebou nějakou tu zkušenost s nákupem nemovitosti vám zcela jistě potvrdí, že hledání nového domova, případě té správné investice není vůbec snadný a jednoduchý proces. Většinou absolvujete desítky prohlídek, získáte různé zkušenosti v rámci jednání jak s makléři realitních kanceláří, tak s majiteli nemovitostí. Následuje licitace o ceně, často spojená i s nepříjemnými pocity. Poměrně často se také stává, že si konečně vyberete „vysněný“ dům, byt, chalupu, či jinou nemovitost, ale než se v klidu rozmyslíte, zhodnotíte plusy a mínusy svého výběru, než prověříte své finanční možnosti a zajistíte si kupní cenu, předběhne vás někdo jiný… Příběh, který se opakuje poměrně často. Běžná jsou pak i ne právě profesní prohlášení realitních kanceláří o „případných“ dalších a dalších zájemcích, kteří vám takzvaně dýchají na paty. Protože se s podobnými historkami setkáváme průběžně po celou dobu našeho působení v oblasti prodeje realit, dospěli jsme k rozhodnutí poskytnout vám, stávajícím i budoucím zájemcům o změnu bydlení a koupi nemovitosti, pomocníka, který spočívá právě v možnost nákupu vašeho nového domova, či případné investice formou „ELEKTRONICKÉ ONLINE AUKCE“.

Výhody ONLINE aukce:

  • POHODLÍ A ÚSPORA ČASU - Online aukce je moderním způsobem nákupu (populární například v USA nebo Austrálii), kdy se zájemci o koupi mohou aukce zúčastnit na dálku díky svému chytrému telefonu, tabletu nebo PC. Pohodlné, rychlé a bezpečné, vše zvládnete klidně třeba z domova u šálku kávy.
  • NEMOVITOSTI BEZ EXEKUCE A EXKLUZIVNĚ - Aukce je dobrovolný prodej ze strany majitele nemovitosti, nejedná se o dražbu nemovitostí zatížených exekucí. AUREAS nabízí pouze nemovitosti, u kterých má pro prodej exkluzivitu, takže je jinde nekoupíte a hlavně vás nikdo nemůže předběhnout, protože termín aukce je pro všechny stejný. Nabízené nemovitosti je možné si osobně prohlédnout (obvykle stanovujeme 2 termíny).
  • GARANCE BEZPEČNOSTI - Vše je bez jakéhokoliv rizika. Online aukce je zabezpečena proti zneužití, účastnici jsou zaregistrováni a skládají dražební jistotu. Složená jistota je zárukou pro nás i pro ostatní účastníky aukce, že váš zájem o koupi je seriózní. Pokud nemovitost nevydražíte, jistotu vám samozřejmě vrátíme, a to do 5 dnů po ukončení aukce. Samotná účast v aukci vás tak nestojí žádné peníze. O průběhu dražby vždy existuje záznam s IP adresou účastníků a dražby jsou pod dohledem našeho aukčního specialisty.
  • SPRAVEDLIVĚ A TRANSPARENTNĚ - Elektronická online aukce zajišťuje všem zúčastněným rovnocenné podmínky a celý průběh dražby probíhá naprosto transparentně. Online aukce má vždy pevně stanovený termín - víte tak KDY. A zároveň víte KOLIK chcete maximálně nabídnout, pak už se můžete v aukci "naživo" poměřit s ostatními zájemci o koupi.
  • ABSOLUTNÍ SVOBODA ROZHODNUTÍ - Aukce je moderní forma prodeje nemovitosti, kdy není předem stanovená konečná kupní cena, ale určí se během aukce aktivními licitujícími zájemci. Závisí tak jen na vás!
  • NAPROSTÁ ANONYMITA - Před ostatními účastníky aukce vystupujete pouze jako nic neříkající identifikační číslo.
  • MOŽNOST HYPOTEČNÍHO ÚVĚRU - Pokud vítěz aukce (kupující) nemá dostatek vlastních finančních prostředků pro úhradu kupní ceny, má možnost uhradit kupní cenu hypotečním úvěrem.

Jaký je rozdíl mezi aukcí a dražbou?

Aukce a dražba - dva termíny, které se často používají jako synonyma. Mezi aukcí a dražbou existuje ovšem řada rozdílů. Hlavní odlišností je fakt, že existují dvě formy aukce, a to nákupní a prodejní. Aukce je zcela dobrovolnou záležitostí, kdy si majitel nemovitosti volí sám tento způsob prodeje. Naproti tomu nákupní dražba neexistuje. V dražbě se vždy něco „prodává“. Velmi často je aukce zaměňována za dražbu, která je spojována s nuceným prodejem (exekucí). Při prodejní aukci se jedná o uzavření kupní smlouvy, zatímco v dražbě jde o tzv. přechod práva (např. vlastnického) příklepem licitátora (pokud vydražitel splnil podmínky dražby, zejména uhradil cenu dosaženou vydražením). Vlastnictví přechází na vydražitele k okamžiku příklepu na dražbě. Elektronická prodejní aukce má tu výhodu, že její podmínky mohou být stanoveny i takovým způsobem, kterého není možné na dražbě dosáhnout. Kromě „dálkového přístupu“ je to i doba licitace, ale zejména zamezení domluvy účastníků, dále pak možnost financování koupě prostřednictvím hypotečního úvěru.

Proč kupovat nemovitost prostřednictvím AUREAS?

Společnost AUREAS je předním specialistou na online aukce nemovitostí a jednou z prvních společností v České republice v tomto oboru, který je populární například v USA, Austrálii a dalších ekonomicky vyspělých zemích. Systém online aukce přináší mnoho výhod, například možnost pohodlně, bez stresu, v klidu, z domova nabídnout prodávajícím, dle vlastního uvážení, kupní cenu za nabízenou nemovitost. Je jen na vás, jestli je daná nemovitost pro vás tím pravým a správným výběrem. Prohlídky nemovitostí nabízených v aukci jsou organizované, každý ze zájemců se může telefonicky objednat. Všichni kupující přihlášení do aukce mají stejné podmínky, nikoho neupřednostňujeme a o kupujícím rozhodne nejvyšší příhoz během aukce. Jednoduché a spravedlivé.

Na rozdíl od klasického prodeje, kdy jste nejprve vyzváni ke složení REZERVAČNÍ ZÁLOHY, vám my, v čase mezi prohlídkou a samotnou elektronickou aukcí, zajistíme v případě potřeby financování HYPOTEČNÍM ÚVĚREM kompletní služby. Projdete s naším odborníkem na hypoteční úvěry registrem dlužníků, bude vám nabídnut a nastaven hypoteční úvěr na míru, přesně tak, aby jste do aukce vstupovali již připraveni a spokojeni, bez obav, že přijdete o aukční jistotu. V rámci převodu vlastnického práva z prodávajícího na kupujícího zajišťujeme našim klientům 100% servis, nemusíte se tak o nic starat.

Jak probíhá ONLINE aukce?

Pro účast v aukci je nutné mít vytvořený uživatelský profil (pokud jej nemáte, stačí provést registraci, která je velmi jednoduchá). Pak už se jen přihlásíte k aukci vámi zvolené nemovitosti, doporučujeme tak učinit s dostatečným časovým předstihem. Do online aukce se lze přihlásit nejpozději do půlnoci (24:00 hod.) dne předcházejícího dni konání aukce. Více informací najdete v naší nápovědě.

Co se stane po ukončení aukce?

Pokud se stanete vítězem aukce: Ihned po ukončení aukce bude prostřednictvím naší společnosti zajištěna pro vítěze aukce (kupujícího) a navrhovatele aukce (prodávajícího) klasická kupní smlouva o prodeji nemovitosti. V případě, že vítěz aukce (kupující) nemá dostatek vlastních finančních prostředků pro úhradu kupní ceny, má možnost uhradit kupní cenu HYPOTEČNÍM ÚVĚREM. V rámci převodu vlastnického práva z prodávajícího na kupujícího zajišťujeme našim klientům 100% servis.

Pokud se nestanete vítězem aukce:  Při aukci je povinné složení dražební jistoty (obvykle 20.000 Kč), kterou hradí vítěz aukce a slouží k pokrytí dražebních nákladů. Složená jistota je rovněž zárukou pro nás i pro ostatní účastníky aukce, že váš zájem o koupi je seriózní. Pokud nemovitost nevydražíte (tzn. nevyhrajete aukci), jistotu vám samozřejmě vrátíme, a to do 5 dnů po ukončení aukce. Samotná účast v aukci vás tak nestojí žádné peníze.

Kdo se může aukce účastnit?

Aukce se můžete zúčastnit jak fyzická osoba, tak i právnická osoba.