Časté dotazy
Časté dotazy

Časté dotazy

na webu Aureas - portál aukcí

Co je aukce?

Aukce je označení pro takový způsob prodeje zboží či služeb, kdy je cena stanovena nejvyšší nabídkou ze strany zájemců. Jedná se o tržně založený způsob prodeje. Zájemci při aukci podávají průběžně své nabídky. Zájemce, který podá nejvyšší nabídku, vyhrává aukci. Takový účastník ("vítěz aukce") za podmínek stanovených aukcí následně uzavře kupní smlouvu s navrhovatelem aukce.

Jaký je rozdíl mezi aukcí a dražbou?

Aukce a dražba - dva termíny, které se často používají jako synonyma. Pravda je ovšem zcela jiná a mezi aukcí a dražbou existuje řada rozdílů. První odlišností je to, že máme dvě základní aukce, a to nákupní a prodejní. Nákupní dražba neexistuje. V dražbě se vždy něco „prodává“.
Nepleťte si
aukci s dražbou nemovitosti v exekuci, jsou to dvě odlišné věci. Aukce a dražba - dva termíny, které se často používají jako synonyma. Mezi aukcí dražbou existuje ovšem řada rozdílů. Hlavní odlišností je fakt, že máme dvě základní aukce, a to nákupní a prodejní. Aukce je zcela dobrovolnou záležitostí, kdy si majitel nemovitosti volí sám tento způsob prodeje. Nákupní dražba neexistuje. V dražbě se vždy něco prodává“. Velmi často je aukce zaměňována za dražbu, která je spojována s nuceným prodejem. Při prodejní aukci se jedná o uzavření kupní smlouvy. V dražbě jde o tzv. přechod práva (např. vlastnického) příklepem licitátora (pokud vydražitel splnil podmínky dražby, zejména uhradil cenu dosaženou vydražením). Vlastnictví přechází na vydražitele k okamžiku příklepu na dražbě. Elektronická prodejní aukce má tu výhodu, že její podmínky mohou být stanoveny i takovým způsobem, kterého není možné na dražbě dosáhnout. Kromě „dálkového přístupu“ je to i doba licitace, ale zejména zamezení domluvy účastníků, dále pak možnost financování koupě prostřednictvím hypotečního úvěru.

Proč právě aukce?

Každý, kdo má již za sebou nějakou tu zkušenost s nákupem nemovitosti vám zcela jistě potvrdí, že hledání nového domova, případě té správné investice není vůbec snadný a jednoduchý proces. Většinou absolvujete desítky prohlídek, získáte různé zkušenosti v rámci jednání jak s makléři realitních kanceláří, tak s majiteli nemovitostí. Následuje licitace o ceně, často spojená i s nepříjemnými pocity. Poměrně často se také stává, že si konečně vyberete „vysněný“ dům, byt, chalupu, či jinou nemovitost, ale než se v klidu rozmyslíte, zhodnotíte plusy a mínusy svého výběru, než prověříte své finanční možnosti a zajistíte si kupní cenu, předběhne vás někdo jiný… Příběh, který se opakuje poměrně často. Běžná jsou pak i ne právě profesní prohlášení realitních kanceláří o „případných“ dalších a dalších zájemcích, kteří vám takzvaně dýchají na paty. Protože se s podobnými historkami setkáváme průběžně po celou dobu našeho působení v oblasti prodeje realit, dospěli jsme k rozhodnutí poskytnout vám, stávajícím i budoucím zájemcům o změnu bydlení a koupi nemovitosti, pomocníka, který spočívá právě v možnost nákupu vašeho nového domova, či případné investice formou „ELEKTRONICKÉ AUKCE“.

Co vám nabízíme?

Možnost pohodlně, bez stresu, v klidu, z domova nabídnout prodávajícím, dle vlastního uvážení, kupní cenu za nabízenou nemovitost. Je jen na vás, jestli je ta daná nemovitost pro vás tím pravým a správným výběrem. Prohlídky nemovitostí nabízených v aukci jsou organizované, každý ze zájemců se může telefonicky objednat, každý má stejné podmínky. Na rozdíl od klasického prodeje, kdy jste nejprve vyzváni ke složení REZERVAČNÍ ZÁLOHY, vám my, v čase mezi prohlídkou a samotnou elektronickou aukcí, zajistíme v případě potřeby financování HYPOTEČNÍM ÚVĚREM kompletní služby. Projdete s naším odborníkem na hypoteční úvěry registrem dlužníků, bude vám nabídnut a nastaven hypoteční úvěr na míru, přesně tak, aby jste do aukce vstupovali již připraveni a spokojeni, bez obav, že přijdete o aukční jistotu.

Proč jsou elektronické aukce v oblibě?

Prodávající si tento způsob prodeje volí dobrovolně.

Elektronická aukce je rychlejší a transparentnější než koupě přes realitní kancelář.

Aukce je efektivní forma prodeje nemovitosti, kdy není předem stanovená konečná kupní cena, ale určí se během aukce aktivními licitujícími zájemci.

Úspora času (méně prohlídek, připravený úvěr).

Nemusíte chodit do žádné aukční síně.

Absolutní svoboda rozhodnutí.

Naprostá anonymita. Před ostatními účastníky aukce vystupujete pouze jako nic neříkající identifikační číslo.

Vše z pohodlí domova, beze stresu, u šálku kávy.

Co se stane po ukončení aukce?

Ihned po ukončení aukce bude prostřednictvím naší společnosti zajištěna pro vítěze aukce (kupujícího) a navrhovatele aukce (prodávajícího) Smlouva o smlouvě budoucí kupní, tak aby vznikl pro tyto smluvní strany dostatečný časový prostor, potřebný k zahájení jednání o konkrétních podmínkách úhrady kupní ceny a uzavření kupní smlouvy. V případě, že vítěz aukce (kupující) nemá dostatek vlastních finančních prostředků pro úhradu kupní ceny, má možnost uhradit kupní cenu HYPOTEČNÍM ÚVĚREM. V rámci převodu vlastnického práva z prodávajícího na kupujícího zajišťujeme našim klientům 100% servis.

Kdo se může aukce účastnit?

Aukce se můžete zúčastnit jak fyzická osoba, tak i právnická osoba.